Loading...

Sultanbeyli Belediyesi
Spor
Merkezleri

POMEM Hazırlık

POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezi anlamına gelir ve üniversite mezunlarının polis olabilmesi için eğitim gördükleri yerin adıdır. POMEM`ler Emniyet Genel Müdürlüklerine bağlıdır. POMEM için çeşitli başvuru şartları bulunmaktadır. POMEM`e başvuru sırasında gerekli KPSS puanı her yıl KPSS sonrası belirlenmekle birlikte taban puanlar 60 ila 70 puan arasında olmaktadır. POMEM polis alımlarında kullanılan KPSS puan türü “P3” puan türüdür. 

POMEM Giriş Aşamaları
1. KPSS lisans sınavına girilerek yeterli taban puanının alınması.
2. Sıralamaya giren kişilerin boy, kilo ölçümleri sonrası fiziki yeterlilik sınavına girmesi.
3. Son olarak da adayların mülakata girmesi.

Tüm bu aşamalar sonrasında adaya mülakat sınavında 60 üzerinden, fiziki yeterlik sınavı 40 üzerinden olmak üzere toplam 100 üzerinden puan verilir.

KPSS puanı ile mülakat sınavından ve fiziki yeterlik sınavından alınan puanlar toplanarak yerleştirme puanınız belirlenir. Bu puanlara göre adaylar asil ve yedek olmak üzere sıralanır.

Yeterlilik Başvuru Aşamaları
1. Sıçrama Tahtası Etabı
2. Lastik İçerisinden Geçme Etabı
3. Ağırlık Taşıma Etabı
4. Sağlık Topuna Dokunma Etabı
5. Takla Atma Etabı
6. Slalom Koşu Etabı
7. Engel Etabı

Öğrencilerimiz, uzman antrenörler ve eğitmenler eşliğinde iyi bir kadroda sınava hazırlanmış olur. Sınavdaki parkurun aynısını sınav öncesi prova etme imkânı bulur. Öğrencilerimiz POMEM parkuru sınavlarına hazırlık kurslarında psikolojik desteklerden de faydalanır. 

Merkezler

Bu eğitimin verildiği merkezlerimiz.