Teknoloji Kulübü Lig Programı Başlıyor

30/03/2022

SUBİTEM KULÜP LİGİ BAŞLIYOR

Nisan Ayı Temamız : Dünyamız ve Evren

Herkese merhabalar, 2018’den bu güne Sultanbeyli Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi olarak toplumda her yaştan insanımıza bilim ve teknolojiye olan ilgililerini artırmak, merak uyandırmak, bilgi ve beceriler kazandırmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Bu kapsamda hazırladığımız atölye, eğitim, bilim üniteleri sergi alanı, özel etkinlikler gibi kısa süreli ve modüler programların yanında çocuklar ve gençlerimizi daha uzun süreli ve planlı olarak beceri kazanımlarını sağlamak için Teknoloji Kulübü programını başlatmıştık. Şimdide iki/üç ayda bir gerçekleştirmek istediğimiz, bir tema etrafından etkinliklerden oluşan ” Teknoloji Kulübü Ligi ” programımızı açıklıyoruz.

Teknoloji Kulübü Ligi Nedir ?​

Bir ay boyunda belirlenen tema etrafında etkinliklere katılıp yeni şeyler öğrenebileceğiniz, beceriler kazanabileceğiniz, sizler gibi yetenekli, bilime ve teknolojik çalışmalara meraklı arkadaşlarınız ile yan yana gelebileceğiniz bir programdır. Ay içerisindeki etkinliklere katıldıkça PUAN kazanabilir ve ay sonunda oluşan PUAN SIRALAMASINA göre çeşitli ödüllere sahip olabilirsiniz. 

Nisan Ayı Etkinlikleri Neler ?

Etkinliklere Nasıl Katılabilirim ?

Etkinlikleri sosyal medya hesaplarımızdan, sugem.net adresinden,  whatsapp  gurunu üzerinden veya CLASS DOJO  uygulamasından duyuruları takip ederek, günü geldiğinde bilim merkezimizden katılabilirsiniz.

ÖDÜLLER

PAUNLAR

ÖDÜL ve PUAN Sistemi

Kulübe üyeyseniz etkinliklere katılarak PUAN kazandıkça, puan sıranıza göre ödül kazanabilirsiniz. Puanlama CLASS DOJO uygulaması üzerinden yapılmaktadır. CLASS DOJO uygulamasını tablet/telefon cihazınıza kurmalı ve öğretmenini verdiği sınıf kodu ile uygulama üzerinden SINIFA KATIL. Verilen etkinlik görevlerini tamamla ve puan kazan. Her görev ve nasıl puan kazanılacağı CLASS DOJO uygulamasında ayrıntılı anlatılmaktadır, uygulamayı kur ve öğretmeninden sınıf kodunu iste.

 * Ödül kazanmak için Teknoloji Kulübü nün  bir üyesi olmanız gerekiyor. Üyelik başvurularımızı iki ayda bir gerçekleştiriyoruz. 

"CLASS DOJO" Uygulamasını indir

Class Dojo uygulamasına Google Play Store ve App Store de bul ve cihazına kur.

DOJO da Sınıfa Katıl

Class Dojo uygulamasına sınıfa katılıp, etkinlikleri takip etmek, görevleri tamamlayıp puan kazanmak için öğretmenin vermiş olduğu sınıf kodu ile uygulama üzerinden katıl. Kendi ismini bul ve hesabını aç.

Görevleri ve Puanını Takip Et.