Sonbahar Bilim Okulu

Sonbahar Bilim Okulu etkinlikleri ile çocuklarımızın ve gençlerimizin ara tatilde hem eğlenmesini hem de öğrenmesini hedefliyoruz. Bilgiyi ve bilimi klasik yöntemler yerine görsel, işitsel ve duyulara hitap eden yollarla keşfedebilir; korkmadan çekinmeden bilimsel olguları deneyimleyebilirsiniz. 

Sonbahar Ara Tatili Programımızda 3 farklı etkinlik programımız yer almaktadır. 

1-EĞİTİMLER

Kaşifler Bilim Okulu eğitim programımıza 10-13 yaş aralığındaki öğrencilerimiz kayıt olabilecek ve 5 gün boyunca saat 10:00-12:00 arasında Fen ve Doğa, Astronomi, Tasarım, Bilişim ve Robotik Kodlama olmak üzere 5 (beş) farklı alanda bilimsel etkinlikler yapabilecektir.

Minikler Bilim Okulu
eğitim programımıza 7-9 yaş aralığındaki öğrencilerimiz kayıt olabilecek ve 5 gün boyunca saat 14:00-16:00 arasında Fen ve Doğa, Astronomi, Tasarım, Bilişim ve Robotik Kodlama olmak üzere 5 (beş) farklı alanda bilimsel etkinlikler yapabilecektir. 

2-AİLE İLE BİLİM GEZİSİ

Aile ile Bilim Gezisinde 13-18 Kasım tarihleri arasında, 6-14 yaş çocuklarınız için aileniz ile her gün 11:00-14:00 saatlerinde rehber eşliğinde ‘Bilim sergisi’ gezi etkinliğine katılabilirsiniz. Bilim merkezimizde birbirinden farklı temalarda sergileri ziyaret edebilir;temel bilimlerden evrenimize, dünyamızdan bilim tarihine pek çok alanda bilimin uçsuz dünyasıyla tanışabilirsiniz. Etkileşimli sergilerin tadını çıkarabilirsiniz.  

3-DENEY GÖSTERİLERİ

Subi İle Deney Zamanı etkinliğinde eğlenceli gösteri deneyleri sizlerle buluşuyor.

Etkinlikler

ÖN KAYIT FORMU!Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, etkinlik ilanlarımızdan hızlıca haberdar olabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.


Sultanbeyli Belediyesi
Bilim ve Teknoloji Merkezi
Hesaplarımız: