Piyano

Piyano çalmanın zihinsel ve fiziksel sağlık yararları sağlayabileceği tartışılmaz bir gerçektir. Son yıllarda, piyano çalmayı beyin aktivitesini iyileştirmek, beyin gelişimini teşvik etmek, disiplini arttırmak ve daha birçok avantajla ilgili artan sayıda kanıt vardır.

Piyano çalmak, her çaldığınızda yaratıcı olmanızı gerektirir. Bir Vanderbilt Üniversitesi psikoloğu tarafından yapılan araştırma, müzisyenlerin beyninizin her iki tarafını da kullanmanızı ve daha iyi beyin gelişimi sağlamanızı gerektiren “ıraksak düşünme” olarak bilinen yaratıcı bir teknik kullandığını buldu. Her çaldığınızda, ellerinizi koordine etmek ve müzik okumak için her iki tarafı da kullanıyorsunuz. Bu tekniği sürekli kullanmak, müzisyenlerin neden daha yaratıcı düşünür olma eğiliminde olmaları ve sorun çözme konusunda daha yaratıcı çözümler düşünmelerine izin vermesidir.

Piyano çalmak, özellikle işitsel, görsel ve motor korteksler olmak üzere çeşitli alanlarda beyin aktivitesini artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda piyano çalan ön lobunun farklı parçaları arasındaki verimli bağlantı teşvik ettiğini bulunursa, beynin önemli bir parçası karar verme, problem çözme vb okuyun sosyal davranışlarından sorumlu olduğunu burada alakalı araştırma detayları hakkında!

Ellerinizi birlikte nasıl çalıştıracağınızı öğrenmek ilk başta zor olabilir, ancak daha fazla uygulama ile doğal hale gelecektir. Piyano çalmak, aynı anda birden fazla şeye odaklanma yeteneğini geliştirmenizi sağlar.

Müzik dinlemenin çok rahatlatıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama müzik çalmanın aynı zamanda stres kırıcı olduğunu da biliyor muydunuz? Her gün piyano çalan birkaç dakika bile kan basıncınızı düşürebilir ve kendinizi daha olumlu hissetmenizi sağlayabilir. Bu, herkesin en önemli sağlık yararlarından biri olan stres oluşumunu serbest bırakmaya yardımcı olur.

Piyano çalmayı öğrenmek, sesleri tanıma, notları ayırt etme ve kendi melodilerinizi oluşturma yeteneğinizi de artırır. Müzik eğitimi alarak, kesinlikle müzik bilincinizi geliştirecek ve daha müzikal bir kişi olacaksınız.

Piyano çalmak belli miktarda özveri gerektirir. Çoğu insan için başarılı bir piyanist olmak önemli miktarda çalışma gerektirir. Her gün düzenli uygulama seansları, bireyin disiplini, yaşamın diğer birçok alanına uygulanabilecek bir özellik oluşturacaktır.

Piyano Çalmanın Faydaları

 1. Beyin İşleme, İşitme ve Hafıza Kaybını Önler
 2. Geliştirilmiş Sayma ve Matematik Becerileri
 3. Yeni Dil Becerilerinin Uygulanması
 4. Okuduğunu Anlama Geliştirir
 5. Yaratıcılığı Teşvik Ediyor
 6. Zaman Yönetimi ve Organizasyonu ile Uygulama
 7. Konsantrasyon, Disiplin ve Sabır gerektirir
 8. El Kasları ve El-Göz Koordinasyonunu Güçlendirir
 9. Ritim ve Koordinasyonu Geliştirir
 10. 10. Özgüveni artırır
 1. Kültürel Bilgiyi Genişletir
 2. Stres ve Kaygıyı Azaltır
 3. Beyin Yapısını ve Zihinsel Yeteneği geliştirir

Piyano çalmaktan elde edebileceğiniz bu faydaları anladıktan sonra, bir ders almaya veya çocuklarınızı bir piyano sınıfına göndermeye başlama zamanı . Piyano derslerimiz hakkında daha fazla şey keşfetmeye başlayın!

Foto Galeri