Loading...

Sultanbeyli Belediyesi
Akademik
Eğitimlerimiz

LGS Hazırlık Eğitimi

Sultanbeyli Gençlik Merkezi (SUGEM) 6 merkezi ile LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Amacımız sınava hazırlık sürecinde öğrencinin ihtiyacı olan tüm desteği vermek ve hedefine ulaşmasını sağlamaktır. Öğrencilerimiz kendilerine en yakın Gençlik Merkezine başvurarak ön kayıt yapabilirler.
Merkezlerimiz de öğrencilerin okul saatlerine uygun bir şekilde (hafta içi-hafta sonu) ders, etüt ve soru çözümü gibi birçok çalışma yapılmaktadır. Özel bir yazılım programı (Sınavza-Edesis ) aracılığıyla haftalık deneme sınavlarımızın analizi yapılarak öğrencilerin eksik olduğu konular tespit edilir ve rehber öğretmenler ile birlikte öğrencilerimize bireysel çalışma programı hazırlanır…

Sultanbeyli Gençlik Merkezi (SUGEM) Sultanbeyli de ikamet eden 7. Ve 8. Sınıfta okuyan tüm öğrenciler faydalanabilir.

8. Sınıf Hafta İçi Grubu

8. Sınıf Hafta Sonu Grubu

LGS Hazırlık

UZMAN KADRO

Genç akademi öğretmen kadromuz alanında deneyimli, uzman ve dinamik öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğretmenler sınıftaki her öğrencinin akademik düzeyini dikkate alarak ders anlatır.

DENEME ANALİZİ

Deneme sınavlarını özel bir yazılım programı ile okuyoruz. Öğrencilere ve velilere ayrıntılı sınav sonuç karnesi hazırlıyoruz. Öğrenciler deneme sınav sonuçlarını doğru ve yanlışlarını konu bazında görebiliyor. Deneme sınavlarında yanlış yaptığı soruları tek bir kitapçık halinde inceleyebilmektedir.

SORU ÇÖZÜM SAATLERİ

Ofiste öğrenciler, çözemedikleri soruları öğretmenlerine bire bir sorar. Öğrenciler yanlış ve boş sorularını öğretmenler ile çözerek konulardaki eksiklerini kapatır. Ofislerde öğrencilerin soru çözmedeki yöntemlerinin doğru olup olmadığı kontrol edilir.

ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

Öğretmenler öğrencilere konu anlatımı sonrasında konuyu pekiştirmek için ödev verir. Ödevler EDESİS uygulaması ile mutlaka kontrol edilir ve ödev kontrolü sorası veliler bilgilendirilir.