Program Bilgisi:

Sevgili aileler ve gençlerimiz,

* Rehberlerimiz eşliğinde 42 bilim ünitesini gezebileceğiniz etkinliğimize 
* bizi arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Okul grupları hafta içi her gün telefonla arayarak randevu alabilirler. 

 İlginiz için Teşekkür Ederiz.

Sultanbeyli Bilim ve Teknoloji Merkezi
Adres: Battalgazi Mahallesi, Kubbe Cd No:10/1 Zemin Kat,
34935 Sultanbeyli/İstanbul

Telefon: 0216 564 4 564 (dahili 5050)

ilan:

KAYIT OL !

ATÖLYE VE GEZİ PROGRAMLARIMIZ 

Sultanbeyli Belediyesi Bilim Merkezi, Sultanbeyli Belediyesi tarafından kâr amacı gütmeden eğitim-öğretime destek amacıyla deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden bir merkezdir.

AMAÇ:

– Anaokulu çağından başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kalıcı öğrenmenin temel gereksinimi olan merak duygusunu harekete geçirerek etkili ve yapılandırıcı öğrenmeyi sağlamak

– Yaparak-yaşayarak öğrenme modelini hayata geçirerek eğitimde kalıcılığı sağlamak

– Geleneksel modelin dışında öğrenciyi yapılandırıcı öğrenme sürecinin içine aktif olarak dahil ederek özellikle fen ve teknolojiye ilgi duyan, bilgi, bilim ve teknolojiyi etkin olarak kullanabilen, doğanın temel işleyiş mekanizmalarını günümüzün bilimsel bakış açılarıyla değerlendirip kendisi ile yaşadığı doğal ortamlar arasındaki etkileşimleri en iyi şekilde algılayarak yorumlayabilen bireyler yetişmesine katkı sağlamak

ZİYARETÇİ İŞLEMLERİ

  • Merkezimiz hafta içi okullardan gelen randevulu gruplara iki farklı şekilde program ile hizmet vermektedir.

– Rehberli Gezi etkinliğimizde; 42 Bilim Ünitesi ve Bilim İnsanları Sergimizin yer aldığı alanımızda, deneyimli rehber öğretmenlerimiz eşliğinde gezi etkinliği gerçekleştiriyoruz.

-Atölyeli Rehberli Gezilerde; okul gruplarımıza Fen-Doğa, Astronomi-Havacılık, Görsel Sanatlar, Robotik, Bilişim ve Ahşap Tasarım alanlarından bir atölye ve ardından rehber öğretmenlerimiz eşliğinde Bilim Ünitesi gezi etkinliği gerçekleştiriyoruz.

Öğretmenlerimiz merkezimizi arayarak ya da öğrenci ve velilerimiz sınıf öğretmenlerini davet ederek randevu oluşturabilirler.

  • Hafta sonu ise; haftalık olarak yayımlanan etkinlik takvimine göre, bireysel başvuru yapan katılımcılara çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

– Hafta sonları yapılan etkinliklerin takvimi her hafta başında Sosyal Medya hesaplarımızdan ve Sugem.net web sitesinde yayımlanmaktadır. Katılmak için Sugem.net adresindeki kayıt formunu doldurarak ön kayıt oluşturabilirsiniz. Kesin kayıt gerşekleştirildiğinde sizlere SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

 

– Bilim Merkezimize randevusuz ziyaretçi ve ziyaretçi grupları kabul edilmemektedir.

– Etkinlikler için online kayıt zorunludur.